Przekaż dokumenty

Pamiątki rodzinne to często nieznane dotąd dokumenty i kryjące się za nimi historie wyjątkowych ludzi. Zbieramy okruchy historii, które dzięki współpracy darczyńców z historykami nie zostaną zapomniane. Ciekawie opracowane, w formie artykułów i podcastów, trafiają do szerszego grona odbiorców.

Pięć prostych kroków

  1. Zrób zdjęcie telefonem lub zeskanuj dokumenty.
  2. Prześlij fotografie lub skany przez formularz na stronie ↓

Jeśli nie masz możliwości przesłania dokumentów przez formularz, możesz przesłać ich kopie pocztą na adres: Archiwum Pełne Pamięci, ul. Janusza Kurtyki 1, 02-676 Warszawa lub mailem na adres: app@ipn.gov.pl

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, mailowo lub osobiście.

Po pierwszej weryfikacji przesłanych dokumentów poinformujemy Cię, czy Twoje dokumenty mogą stać się częścią Archiwum Pełnego Pamięci. Jeżeli otrzymane dokumenty nie będą dotyczyć interesujących nas zagadnień, dołożymy starań, by wskazać instytucję, która zabezpieczy Twoje zbiory.

Zaprosimy Cię na spotkanie.

Jeśli Twoje pamiątki okażą się ciekawym historycznie materiałem, zaprosimy Cię na spotkanie. Spotkanie odbędzie się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji lub w trybie online.

Twoje dokumenty zostaną przekazane do zasobu.

Twoje zbiory zostaną w profesjonalny sposób zabezpieczone – zrobimy wszystko by nie ulegały niszczeniu, by zostały należycie zakonserwowane. Zostaną również dokładnie przeanalizowane przez historyków, a następnie naukowo opracowane.

Otrzymasz certyfikat darczyńcy.

Chcąc podziękować darczyńcom za współpracę, przygotowaliśmy specjalny dokument potwierdzający przekazanie pamiątek do Archiwum Pełnego Pamięci.

Porozmawiajmy o Twoich dokumentach

Prześlij dokumenty, fotografie i inne rodzinne pamiątki do wstępnej weryfikacji. Nasi historycy zapoznają się z otrzymanymi fotografiami / skanami, ocenią czy mogą stać się częścią Archiwum Pełnego Pamięci. Jeżeli otrzymane dokumenty nie będą dotyczyć interesujących nas zagadnień, dołożymy starań, by wskazać instytucję, która zabezpieczy Twoje zbiory.